Najnowsze dyskusje

Jesteś lekarzem? Prowadzisz gabinet? więcej »

Polecane gabinety

Zobacz więcej

Forum: Zaburzenia seksualne

Jak namówić patnera na wizytę u seksuologa

 • Odpowiedz Obserwuj Nowy temat
 • Magnolia 13 kwi 2013, 20:07
  Piszę do Was z trudnym dla mnie problemem. Z moim mężem od pewnego czasu nie układa nam się tak jak powinno, a on oczywiście o żadnej wizycie u seksuologa słyszeć nie chce. Typowa ucieczka od problemu. Możecie poradzić jakich argumentów użyć, co zrobić, żeby go namowić?
  Cytuj
 • lukasz_kon 3 cze 2013, 10:13
  Byłem w takiej sytuacji i zachowywałem się pewnie dokładnie tak samo jak Twój mąż. Wydawało mi się, że problemy same przejdą lub same się rozwiążą. Już teraz wiem, że tak to nie działa. Nie wiem jak Ci dobrze poradzić, bo nie znam sytuacji, ale mnie pomogły rozmowy z bratem, który jest moim największym przyjacielem. On mnie namówił na leczenie i myślę, że będę mu za to wdzięczny do końca życia.
  Cytuj
 • karolstary 28 cze 2013, 20:45
  U mnie sytuacja wyglądała nieco inaczej, bo leczenia nie chciała zacząć moja patnerka, ja byłem otwarty. Wiem, że to nieco nietypowe, ale mój związek do typowych nie należy (nie ma co tutaj rozwijać tego tematu). U mnie nie udało się namówić mojej kobiety, więc do lekarza poszedłem sam. Nie powiem, żeby problem został w 100% rozwiązany, ale dostałem dużo ważnych porad i jest lepiej. Więc może pójdź na razie sama do specjalisty, a jak Twój mąż zobaczy, że to daje jakieś efekty to wtedy się zgodzi?
  Cytuj
 • Magnolia 30 cze 2013, 20:21
  Dziękuję Wam wszystkim bardzo za rady. Chyba w takim wypadku spróbuję pójść sama - zobaczymy czy ten seksuolog w ogóle mnie przyjmie, bo wiem, że raczej przeprowadzają oni tylko terapie par.
  Cytuj
 • matyldaTuByla 1 lip 2013, 6:18
  A rozmawiałaś z mężem, że tak powiem, na poważnie? Wytłumaczyłaś mu, że przecież małżeństwem będziecie jeszcze bardzo długo, a życie seksualne jest ważną jego częścią? Może nie odwołuj się tak bardzo do Twoich odczuć, bo mężczyźni tego do końca nie rozumieją, ale staraj się znaleźć rzeczowe argumenty.
  Cytuj
 • Magnolia 1 lip 2013, 11:51
  Z mężem rozmawiałam już wielokrotnie, ale ciągle kończy się na tym samym - bagatelizowaniu problemu. Nie wiem jak już mam z nim rozmawiać….
  Cytuj
 • Odpowiedz