Najnowsze dyskusje

Jesteś lekarzem? Prowadzisz gabinet? więcej »

Polecane gabinety

Zobacz więcej

Forum: Wady wzroku i choroby oczu

Soczewki kontaktowe

• Odpowiedz Obserwuj Nowy temat
  • Ankaha 17 sie 2013, 9:15
    Witajcie

Jak to wygląda u Was? Nosicie? Nie macie żadnych problemów? Jakie soczewki wybieracie? Od kiedy się zdecydowaliście?

Ja noszę właściwie od liceum i chyba nie mogłabym bez nich już żyć. Nie za bardzo sobie wyobrażam noszenie okularów na co dzień... U mnie w ogóle jest dość dziwnie, bo moje oczy wolą soczewki niż okulary - w okularach oczy mnie pieką, bolą, szybko się męczą... Macie tak też może?

Pozdrawiam!
  • Broker 1 wrz 2013, 6:33
    Cześć. Ja noszę soczewki od 4 lat - mam podobnie jak Ankaha - nie wyobrażam sobie życia bez nich. Noszę kilkanaście godzin dziennie i nic mi nie jest. Zdarzało mi się już nawet chodzić w nich spać bo zapomniałem :P
    A kupuję wszystko na allegro - jest taniej i nigdy nie miałem z tym żadnych problemów.
    Na szczęście wada mi się nie pogłębia, więc z wymianą też nie mam problemów :)
  • zwierz 29 wrz 2013, 17:14
    A co ile chodzicie na wizyty kontrolne? Ja jak się badałem to bardzo mi podkreślano, że mam regularnie chodzić na wizyty. Tak samo piszą też na wszystkich ulotkach dot. Soczewek.
  • knycia 11 paź 2013, 2:13
    Wstyd się przyznać, ale z wizytami kontrolnymi jest słabo. Ostatnio byłam chyba z… hm… 2 lata temu. No ale nic się nie dzieje z moim wzrokiem, to dlatego o tym zapominam.

A soczewki to cudowny wynalazek . Nie wyobrażam sobie już życia bez nich.
  • Fabijo 25 paź 2013, 22:19
    Ja byłem niedawno u okulistki z zamiarem przejścia z okularów na soczewki - no ale ostatecznie chyba zostaję przy okularach. Lekarka mnie zniechęciła. Podobno oczy jednak się dużo bardziej męczą (a moje męczą się czy tak czy siak :/), oprócz tego jest to suche oko, o którym pisze pablo. Biorąc pod uwagę, że mnie okulary w niczym nie przeszkadzają - sportów nie uprawiam, w namiotach nie nocuję, to zostaję przy tym.
  • pawel_77 28 paź 2013, 1:23
    E, ja bym jednak skonsultował się jeszcze z jakimś innym lekarzem - ten mi brzmi podejrzanie, jeśli odradza soczewki… dla mnie przejście na soczewki z okularów to chyba jeda z fajniejszych decyzji w życiu była.
    Polecam bardzo się jeszcze raz dobrze zastanowić.
  • pablo 5 lis 2013, 12:44
    Ja noszę soczewki już ponad 10 lat. Używam teraz miesięcznych - takich, których się nie zdejmuje. Są szczególnie fajne na wyjazdach jak nie masz ani czasu ani ochoty się bawić ze zmienianiem… ja dodatkowo chodzę po górach, często nocuję w namiotach, w spartańskich warunkach - w ogóle wtedy to świetnie zdaje egzamin.
    Jedyne czego nie lubię to syndrom suchego oka - mam tak czasem wieczorami, ale to nie jest duże uniedogodnienie biorąc po uwagę wszystkie plusy
  • Odpowiedz