Najnowsze dyskusje

Jesteś lekarzem? Prowadzisz gabinet? więcej »

Polecane gabinety

Zobacz więcej

Forum: Uzależnienia

Uzależnienie od internetu

 • Odpowiedz Obserwuj Nowy temat
 • Robin 25 kwi 2013, 22:14
  Uważacie, że można się uzależnić od internetu? Szczególnie w dorosłym życiu? Czym takie uzależnienie może się przejawiać? Jak poznać, że z kimś już jest źle?
  Cytuj
 • Marecki 4 cze 2013, 7:10
  Myślę, że jest więcej uzależnionych od internetu niż się komukolwiek wydaje. Mnie osobiście coś roznosi jak przez dwa dni nie mogę sprawdzić maila czy ulubionych portali. Nie myślę o tym jeszcze w kategorii choroby, ale zaczynam się zastanawiać nad jakimś delikatnym odwykiem ;) Kiedyś byłem przez 3 dni na rekolekcjach w ciszy, w głuszy, w środku lasu i powiem szczerze, że to było świetne doświadczenie, ale bardzo trudne. Na początku myśli wędrowały od razu do tego, że przecież na pewno ktoś napisał ważnego maila, chciał się ze mną skontaktować, na pewno cały świat się już zdążył zawalić, a ja tego nie wiem bo nie mam dostępu do internetu. Ale już po jednym takim dniu odcięcia od świata poczułem się jak nowo narodzony. Polecam takie doświadczenie każdemu, oczywiście od czasu do czasu :)
  Cytuj
 • karolstary 20 cze 2013, 8:54
  Też zastanawiam się od pewnego czasu gdzie jest granica w kwestii uzależnienia się od internetu. Wiadomo, że teraz pół życia odbywa się wirtualnie, ciężko nie mieć konta na facebooku. Ale czy to jest na przykład normalne, że pierwszą rzeczą rano, po wstaniu z łóżka jest włączenie komputera i sprawdzenie maila?
  Cytuj
 • kochamkotki 21 cze 2013, 10:54
  Ja w sieci pracuję, więc siedzę w internecie po 8 godzin dziennie. Jednak jak wracam do domu to już mi jego nieco brakuje. Wiem, że to nie jest normalne, ale nie nazwałbym tego uzależnieniem. Po prostu w dzisiejszych czasach ciężko się obyć bez internetu i tyle.
  Cytuj
 • stanislaw 23 cze 2013, 7:34
  hej, ja mam nadzieję, że nie ma tu żadnych poważnie uzależnionych od internetu, ale jak patrzę na młode pokolenie to myślę, że ten problem istnieje i jest spory. Później tacy ludzie wyrastają na osoby zupełnie niezdolne do życia twarzyskiego, nie potrafią nic dobrze zorganizować w normalnym życiu, w pracy też nie są najlepsi, bo tam przecież trzeba zwykle współpracować z żywymi ludźmi, a nie z komputerami i grami komputerowymi. Pewnie, że internet i komputer dają też dzieciom mnóstwo dodatkowych możliwości nauki, rozwijania swoich zainteresowań, ale myślę, że rodzice powinni bardziej interesować się swoimi pociechami i panować nad tymi komputerowymi uzależnieniami...
  Cytuj
 • kasia_u2 23 cze 2013, 7:41
  w internecie spędzam dużo czasu, nie wiem czy to uzależnienie, bo widzę, że jestem rozdrażniona jeśli go nie mam ponad jeden dzień. Czy powinnam coś z tym zrobić? Czy to już uzależnienie?
  Cytuj
 • Odpowiedz