Najnowsze dyskusje

Jesteś lekarzem? Prowadzisz gabinet? więcej »

Polecane gabinety

Zobacz więcej

Forum: Uzależnienia

Rzucanie palenia – plastry, to działa?

• Odpowiedz Obserwuj Nowy temat
  • Ptasiek 20 gru 2013, 23:10
    Czy popularne ostatnio plastry czy tabletki z nikotyną pomagają rzucić palenie? Czy to tylko czysty marketing? Ma ktoś jakie doświadczenie w tej kwestii? Chciałbym w końcu rzucić palenie, ale już kilka prób zakończyło się niepowodzeniem...
  • yarek 16 sty 2014, 18:04
    Powiem Ci, że to różnie bywa. Dużo odgrywa tutaj twoja silna wola. W sumie nie paliłem nigdy, ale byłem alkoholikiem i wiem co to znaczy walka z nałogiem. Ja chodziłem pierw na spotkania AA a potem na indywidualną terapię do psychologa. Po pół roku dałem sobie z tym radę. W sumie co Ci szkodzi spróbować?
  • danka_76 23 sty 2014, 8:28
    Od tygodnia stosuję plastry. Pierwszy dzień był dramatyczny. Strasznie chciało mi się palić. Ramię paliło od przyklejonego plastra, czułam się jak po wypiciu alkoholu.. Kiedyś paliłam 20 papierosów dziennie, a teraz już tylko 2-3. Staram się wydłużać przerwy między paleniem, ale i tak jestem zaskoczona skutecznością tych plasterków. Także może spróbuj.
  • Stresior 25 sty 2014, 8:26
    Eee tam, ja już 3 razy próbowałem rzucić z tymi środkami i nic... Przerzuciłem się na e-papierosa, bo jest zdrowszy.
  • Robin 3 lut 2014, 8:01
    To nie prawda, że e-papieros jest nieszkodliwy. Płyn, który jest zawarty w elektronicznym papierosie ma związki rakotwórcze, które szkodzą podobnie jak w zwykłym papierosie.
  • Odpowiedz