Najnowsze dyskusje

Jesteś lekarzem? Prowadzisz gabinet? więcej »

Polecane gabinety

Zobacz więcej

Forum: Stomatologia i protetyka

Usunięcie ósemek

• Odpowiedz Obserwuj Nowy temat
  • Ogryzek 4 sie 2013, 21:32
    Witam. Ostatnio bolała mnie szczęka, poszłam więc do stomatologa. Stwierdził, że na dole krzywo rośnie mi ósemka, więc trzeba będzie ją usunąć. Mam w związku z tym kilka pytań: Czy ten zabieg refunduje NFZ? Czy wykonuje się go na znieczuleniu ogólnym? Czy istnieje jakieś ryzyko powikłań?
  • pablo 16 sie 2013, 8:37
    W moim przypadku wszystkie koszty pokrył NFZ. Znieczulenie ogólne jest raczej niepotrzebne, u mnie wystarczyło miejscowe. W dzień zabiegu byłam trochę skołowana, ale następnego ranka czułam się dobrze. Ból szczęki minął po około tygodniu, przyjemnie nie było.
  • pawel_77 16 sie 2013, 23:11
    U mnie było jak u koleżanki wyżej. Znieczulenie miejscowe, dwa szwy i tydzień umiarkowanego bólu szczęki.
  • Juras 26 sie 2013, 14:47
    Ja niestety nie miałem tyle szczęścia. Mojego chirurga rozpierała energia i połamał mi żuchwę. :/ Później drutowanie szczęki, przy której ból po wyrwaniu zęba to nic.
  • Artur_T 3 wrz 2013, 21:44
    Moje usuwanie ósemki wyglądało bardzo dobrze. Dostałem znieczulenie miejscowe, usuwanie trwało chwilkę, szycie i do domu. Cały dzień byłem skołowany, ale następnego ranka było ok. Bolała szczęka, nie mogłem otwierać ust szeroko, i przyjmować tylko płyny. Ogólnie, nie było tak źle jak niektórzy mówią. Powodzenia!
  • Odpowiedz