Najnowsze dyskusje

Jesteś lekarzem? Prowadzisz gabinet? więcej »

Polecane gabinety

Zobacz więcej

Forum: Stomatologia i protetyka

Proteza nylonowa

 • Odpowiedz Obserwuj Nowy temat
 • skrzyp83 19 kwi 2013, 18:20
  Czy nosi ktoś protezę nylonową? Ja mam na razie akrylową, ale mój lekarz namawia mnie właśnie na nylonową, podobno jest dużo wygodniejsza i praktyczniejsza. Czy to prawda, że lepiej ją się nosi itd.?
  Cytuj
 • sebek_321 6 maj 2013, 1:34
  Tak naprawdę i protezy akrylowe i nylonowe powinny być tylko rozwiązaniem tymczasowym, a nie prawdziwą, stałą protezą. Niestety u nas w kraju traktowane są inaczej i stąd problemy ludzi, którzy je noszą. Tak naprawdę, na stałe powinno się mieć zrobioną np. protezę szkieletową czy implant zęba, a to niesie za sobą duże koszty, na które większość osób nie może sobie pozwolić. Dlatego raczej nie polecałby zmiany protezy akrylowej na nylonową, bo właściwie nie wnosi to nic nowego - i tak jest to rozwiązanie tymczasowe i niedoskonałe. Jeśli dysponuje Pan odpowiednim budżetem polecam zainteresować się implantami, mostami itd. bo to wyraźnie może zwiększyć Pana komfort.
  Cytuj
 • Palos 11 cze 2013, 11:14
  Może ktoś wyjaśnić w takim razie na czym polega różnica między protezami szkieletowymi, a akrylowymi i nylonowymi?
  Cytuj
 • sebek_321 21 cze 2013, 1:43
  Wszystkie te rodzaje protez są wyjmowane, ale wersja szkieletowa ma w sobie części metalowe, dzięki czemu jest bardziej stabilna. Minusem jest oczywiście to, że te metalowe elementy są widoczne, ale i to można wyeliminować stosując np. zatrzaski. Jednak to wszystko również kosztuje i to sporo.
  Cytuj
 • Odpowiedz