Najnowsze dyskusje

Jesteś lekarzem? Prowadzisz gabinet? więcej »

Polecane gabinety

Zobacz więcej

Forum: Stomatologia i protetyka

Piaskowanie i scaling zębów

• Odpowiedz Obserwuj Nowy temat
  • szczepka 17 sty 2014, 23:06
    Mam zamiar wybrać się na scaling zębów. Próbował już ktoś tego? Jakie dało to u Was efekty?
  • yarek 29 sty 2014, 9:49
    Piaskowanie to świetna sprawa, ja byłam i jestem bardzo zadowolona. Zęby wyglądają o niebo lepiej.
  • Baloons 3 lut 2014, 11:50
    Usuwanie kamienia nic nie boli, więc tu Cię muszę pocieszyć:). Robię ten zabieg 2 razy do roku. Zęby są dużo bielsze, ale oczywiście, żeby efekt się utrzymywał trzeba też stosować odpowiednie pasty i szczoteczki, ale myślę, że to nie jest zbyt uciążliwe. Nie chciałam jeździć do innego miasta i szukałam dobrej kliniki w mojej okolicy, koleżanka mi poleciła dobry. Cena nie jest wygórowana, opieka też bardzo dobra.
  • Leszczu 8 lut 2014, 1:01
    Koleżanko, mój dentysta odradził mi piaskowanie zębów, bo podobno niszczy szkliwo. Zwłaszcza, jeśli często będziesz się decydowała na zabieg. Zastanów się czy na pewno potrzebny Ci taki zabieg.
  • Meelloon 12 lut 2014, 11:35
    W pełni podzielam poradę Twojego dentysty, gdyż proces przeprowadza się z użyciem specjalnego piasku, który osłabiać szkliwo zębów, a co za tym idzie ochrona zęba zmniejsza się wielokrotnie.
  • GaleriaUsmiechu 15 kwi 2016, 15:11
    Zabieg piaskowania oferowany przez gabinet dentystyczny jest bezbolesny, ale tak jak już pisali poprzednicy nie powinien być wykonywany zbyt często ze względu szkliwo zębów. Po zabiegu zęby przez kilka dni mogą być bardziej wrażliwe niż przed zabiegiem.
  • Odpowiedz