Najnowsze dyskusje

Jesteś lekarzem? Prowadzisz gabinet? więcej »

Polecane gabinety

Zobacz więcej

Forum: Stomatologia i protetyka

Jak pokonać strach przed dentystą?

• Odpowiedz Obserwuj Nowy temat
  • yarek 11 sie 2013, 11:52
    Cześć!
    Mam problem z bardzo szybko psującymi się zębami. Myję je kilka razy dziennie, a nadal mam nowe dziury. Problem w tym, że panicznie poję się dentysty....
  • ankaz 12 wrz 2013, 5:08
    Wydaje mi się, że minęły już czasy gdy ludzie bali się dentysty. Jak poprosisz to nawet posmarują Ci miejsce wkłucia znieczulenia taką pastą, żeby znieczulanie nie bolało ;)
  • Marecki 20 wrz 2013, 3:26
    Sporo ludzi boi się dentysty. Na szczęście ja nie. Ważne, żeby trafić na miłą i kompetentną osobę.
  • Izkaa 26 wrz 2013, 11:34
    Tak, dokładnie. Prędzej trafisz na osobę, która jest po prostu niemiła. Ale jeżeli chodzi o ból, nie ma się czego bać.
  • yarek 21 paź 2013, 8:52
    Okej, umówiłem się na wizytę. Wybrałem przychodnię prywatną, bo wiadomo – czas oczekiwania krótszy, a standardy mam nadzieję, że większe.
  • MedykDent 22 sie 2016, 14:05
    Problem strachu przed dentystą nadal jest bardzo popularny mimo, że przez ostatnie kilkanaście lat stomatologia bardzo się rozwinęła. Obecnie zabiegi są bezbolesne i bardzo precyzyjne. Im szybciej odwiedzisz dentystę tym lepiej, a spotkanie z nim jest nieuniknione. Tylko od Ciebie zależy czy będzie to leczenie, czy jak będziesz odwlekał wizytę to wyrywanie zęba i ewentualne wstawianie implantu zęba.
  • GaleriaUsmiechu 29 gru 2016, 14:08
    Dla osób panicznie bojących się stomatologa jest leczenie wykorzystujące podtlenek azotu czyli inaczej gaz rozweselający. Pacjent jest w stanie przyjemnej euforii, staje się spokojny, zobojętniały na otaczającą go rzeczywistość. Jest to jedna z metod walki z dentofobią, której nie należy się obawiać ponieważ jest w pełni bezpieczna.
  • Odpowiedz