Najnowsze dyskusje

Jesteś lekarzem? Prowadzisz gabinet? więcej »

Polecane gabinety

Zobacz więcej

Forum: Ginekologia, ciąża i poród

Czy jestem w ciąży?

• Odpowiedz Obserwuj Nowy temat
  • Magossi 25 gru 2013, 1:24
    Potrzebuje waszej opinii. Wczoraj uprawiałam seks z moim chłopakiem, ale nie zabezpieczyliśmy się... Wytrysk nie nastąpił we mnie, ale boję się... Jaka jest szansa, że zaszłam w ciążę? Strasznie się boję:(
  • Ankaha 20 sty 2014, 8:29
    Z informacji, które podałaś ciężko cokolwiek wywnioskować. Powiedz, który to był dzień cyklu, jakiej długości masz cykle. Czy stosujesz antykoncepcję hormonalną?
  • Magossi 2 lut 2014, 18:03
    To był 27 dzień cyklu, a cykle mam 32-35 dniowe. Nie stosuje żadnej innej antykoncepcji oprócz prezerwatyw.
  • Zielonameduza 8 lut 2014, 11:36
    W takim wypadku stosunek ten traktowany jest jako przerywany, a jego skuteczność nie jest za wysoka. Wskaźnik Pearla dla stosunku przerywanego wynosi 15-28. Oznacza to że średnio 20 kobiet na 100 zajdzie w ciążę stosując tę metodę w ciągu roku. I mimo, iż wytrysk nie nastąpił w Tobie to nie zbadano dokładnie czy plemniki nie znajdują się preejakulacie. Istnieje pewne prawdopodobieństwo zapłodnienia, ale nie jest ono wysokie.
  • kasia_u2 8 lut 2014, 16:37
    Biorąc pod uwagę, iż były to teoretycznie dni niepłodne i wytrysk nie nastąpił w Tobie, prawdopodobieństwo zapłodnienia jest naprawdę niewielkie. Jeśli chcesz mieć pewność, ze wszystko jest w porządku wykonaj test ciążowy po 14 dniach od stosunku.
  • Magossi 9 lut 2014, 0:38
    Dziękuję, wszystkim za pomoc.
  • Odpowiedz