Najnowsze dyskusje

Jesteś lekarzem? Prowadzisz gabinet? więcej »

Polecane gabinety

Zobacz więcej

Forum: Dermatologia i medycyna estetyczna

Wrastające paznokcie u stóp

• Odpowiedz Obserwuj Nowy temat
  • Monika_w 2 sie 2013, 12:50
    Hej wszystkim! Ostatnio zauważyłam, że wrastają mi się paznokcie u stóp w dużych palcach. Na razie ignorowałam ten fakt, ale zaczęło mnie to strasznie boleć, szczególnie przy noszeniu zamkniętych butów :( Gdzie mam się z tym skierować? Słyszałam, że wrastające panokcie się wyrywa, ale ja nie chcę, to jest fuuuuuuj :( Pomóżcie!
  • danka_76 3 sie 2013, 13:56
    no teraz to się uzywa glownie klamr korygujacych. sama taka mam ^^ idziesz do kosmetyczki, która zaklada ci taka klamre i chodzisz z nia az do wyprostowania pazurow. sa spoko bo sa ledwo widoczne i nawet możesz je malowac lakierem
  • kinia 15 sie 2013, 7:35
    No ja też ma taką klamrę… Bolało na początku, ale teraz już jest super. Trochę to kosztuje (moja kosmetyczka wzięła 120 zł), ale przynajmniej mam paznokieć i mogę nosić sandałki bez wstydu.
  • Magnolia 17 sie 2013, 1:51
    Oooo genialnie! A macie jakieś namiary? Wyślijcie mi na priv! Dzięki :)
  • kochamkotki 4 wrz 2013, 23:43
    W moim przypadku wcale nie było tak kolorowo. Nie dało się uratować paznokcia lewej stopy, musiałam iść do chirurga, który wyrwał mi go. Ból był tak niesamowity, że musiałam iść prywatnie, bo na NFZ kolejka oczywiście ogromna. Teraz już powoli mi zaczyna odrastać ten paznokieć, ale było to jedno z mniej przyjemnych doświadczeń w moim życiu.
  • Meelloon 26 wrz 2013, 13:02
    Ja polecam laserowe leczenie paznokcia (fachowo to się nazywa laserową korekcją wału paznokcia). Jest to o tyle skuteczne, że nie powoduje nawrotów (jak niestety bywa przy chirurgicznym usuwaniu płytki paznokcia). Jeżeli wpiszesz sobie to w wyszukiwarkę to znajdziesz gabinety, które oferują ten zabieg. Co do klamry to jest ona dobrym rozwiązaniem jedynie gdy stan zapalny nie jest zbyt duży. Mam nadzieję, że pomogłem
  • Odpowiedz