Najnowsze dyskusje

Jesteś lekarzem? Prowadzisz gabinet? więcej »

Polecane gabinety

Zobacz więcej

Forum: Choroby płuc i astma

Jak rzucić palenie?????

• Odpowiedz Obserwuj Nowy temat
  • knycia 17 sie 2013, 3:49
    Cześć wszystkim

Ja paliłam kiedyś dużo, potem rzuciłam szczęśliwie, no ale niestety wróciłam do palenia :/ Teraz bardzo bym chciała jakoś to znów pokonać, strasznie mnie wkurza moja głupota, niszczenie zdrowia, wszędzie ciągnący się za mną smród… no ale nie wiem jak za to się zabrać :/ Macie jakieś metody? Wiem, że łatwo nie będzie, ale jestem zdeterminowana...
  • pawel_77 2 wrz 2013, 1:46
    Ja też palę (już z 15 lat będzie…) i jestem oczywiście po kilku próbach rzucania. Raczej nie ma żadnych cudownych środków - silna wola i tyle.
  • macko 11 wrz 2013, 16:35
    Hej

Też palę i wiecie co mnie najbardziej w tym wkurza? Że mam dramatycznie słabą kondycję. i to jest w zasadzie jedyną moją motywacją aktualnie - na razie udało mi się moooocno ograniczyć palenie, teraz palę max 5 papierosów dziennie, kiedyś więcej niż paczkę.
    Mam nadzieję, że uda mi się to zmniejszyć jeszcze bardziej i dam jakoś radę.
  • Kamkiller 26 wrz 2013, 2:41
    Co do motywacji dla rzucających to chyba każda jest dobra. U mnie była prosta, bo finansowa. Raz się usiadło, przeliczyło ile kasy wypalam i jakoś od razu łatwiej się rzucało.
    No i dzieci - robienie ich biernymi palaczami od małego… to strasznie słabe…
  • Frogeater 5 paź 2013, 13:59
    U mnie całkiem nieźle zadziałało zakomunikowanie całemu światu, że: RZUCiŁEM palenie. Tak, dokładnie wszystkim znajomym, rodzinie itp., w formie dokonanej. Potem głupio było i wstyd jakbym znów zaczął palić przy nich, a przecież rzuciłem…. Męskie ego w tym przypadku pomogło :P

Oprócz tego wywaliłem wszystkie papierosy z mojego otoczenia, wyprałem wszystko co się da, wywietrzyłem mieszkanie, szafy itd. żeby mnie nie kusił zapach.

Większy problem miałem z przerwami w pracy - i standardowymi wycieczkami do palarni - no ale z tym też jakoś sobie poradziłem, starałem sobie znaleźć inne zajęcie, pójść do kuchni, zrobić kawkę i pogadać z nie-palaczami.
  • Odpowiedz