Najnowsze dyskusje

Jesteś lekarzem? Prowadzisz gabinet? więcej »

Polecane gabinety

Zobacz więcej

Forum: Choroby i wady serca

Problem z sercem?

• Odpowiedz Obserwuj Nowy temat
  • palka 20 lip 2013, 10:03
    Proszę o pomoc.
    Od pewnego czasu mam takie uczucie jakby kłucia czy pieczenia przy głębszym wdechu. Tak na górze, z boku lewej piersi. To się nasila wieczorem i na przykład jak długo z kimś rozmawiam. Oprócz tego przed zaśnięciem często mam wrażenie takiego mocnego bicia serca - nie przyśpieszonego, tylko jakby wzmocnionego. Byłam z tym u lekarza, mówią, że to może stres, no ale ja nie czuję się szczególnie zestresowana :P No i dostałam na to tylko magnez i witaminy :/ No i dodam, że nie przechodzi... Czy to może być coś poważniejszego?
  • yarek 19 sie 2013, 16:34
    To może być bardzo dużo rzeczy…. Np. nerwica albo skutek nadużywania kawy, palenia papierosów… bez znajomości sytuacji ciężko coś więcej powiedzieć
  • przemekw2 4 wrz 2013, 4:44
    A to nie nerwobóle jednak? Moim zdaniem, jeśli badania masz w porządku (robiłaś w ogóle jakieś?) to nic innego.
  • stanislaw 19 wrz 2013, 13:27
    Ja miałem identycznie jak Ty, szczególnie z tym mocnym biciem serca w nocy. Lęków nie miałem, nie czułem się szczególnie zestresowany, a i tak wyszło, że to nerwica na koniec.
  • palka 12 paź 2013, 0:13
    No właśnie tak mi powiedział internista - że do nerwicy nie potrzeba dużo lęku czy sytuacji stresowych. Badań nie robiłam, lekarz kazał mi jeść tylko ten magnez. No ale nie przechodzi, a zaczynam zauważać dodatkowe objawy (chyba że to hipochondria ;) - drżenie rąk i nóg po wysiłku (tak, że ciężko mi czasem stać) - czy to też może być przez brak magnezu?
  • Anek 17 paź 2013, 19:00
    A może to problem z zablokowaniem przepony? To jest możliwe jeśli masz problem z głębokimi wdechami, a ból możesz odczuwać w okolicy serca. Oczywiście lekarzem nie jestem i proponuję wybrać się do niego raz jeszcze, jeśli Ci nie przechodzi problem…
  • Odpowiedz