Najnowsze dyskusje

Jesteś lekarzem? Prowadzisz gabinet? więcej »

Polecane gabinety

Zobacz więcej

Forum: Choroby i wady serca

Nadciśnienie - domowe sposoby

 • Odpowiedz Obserwuj Nowy temat
 • fulka00 27 maj 2013, 15:04
  Ciągle słyszy się, że ktoś ma nadciśnienie, to jest już chyba choroba cywilizacyjna. Dlatego pomyślałam, że może warto zadbać o siebie w tym względzie póki i mnie to nie dotknie. Wiadomo, że farmakologicznie nic nie będę robić, bo to nie ma sensu, ale pomyślałam o jakichś domowych sposobach. Herbatki jakieś może, zioła, odpowiednia dieta? Znacie się na tym może?
  Cytuj
 • Stresior 14 cze 2013, 10:36
  Ja słyszałem o czosnku, ale czosnek jest dobry chyba na wszelkie choroby :D Jeśli nie lubisz smaku lub/i ;) zapachu, to polecam w tabletkach. Na pewno nie zaszkodzi, a i odporność zwiększy.
  Cytuj
 • Zielonameduza 27 cze 2013, 18:42
  Ja postawiłabym tutaj raczej na zmianę trybu życia aniżeli na jakieś ziółka i inne specyfiki. Ruszaj się więcej, może zacznij jeździć do pracy na rowerze, zapisz się na aerobik, fitness czy po prostu spraw sobie psa i rób z nim codziennie spacer. Pij mniej kawy, dbaj o zdrową dietę. Jeśli masz nadwagę to warto by było z nią też powalczyć, bo to na pewno zwiększa zagrożenie nadciśnieniem.
  Cytuj
 • Ankaha 28 cze 2013, 10:19
  Może zamień niezdrowe tłuszcze trans na te zdrowsze - z oliwy z oliwek i ryb? Czytałam, że właśnie one pomagają w regulowaniu ciśnienia i mogą zdziałać dużo dobrego.
  Cytuj
 • fulka00 1 lip 2013, 12:42
  Dzięki, dzięki, dzięki wszystkim za rady. Poczytałam jeszcze w internecie i znalazłam dodatkowo, że warto jeść: głóg, to co ma dużo witaminy C, herbatki z lipy lub dziurawca i sok z aronii. Wszystkiego na raz jeść nie będę, ale na pewno część z tych produktów wprowadzę do jadłospisu, bo przecież ogólnie są to produkty zdrowe i może ogólnie poprawią samopoczucie i stan zdrowia.
  Cytuj
 • Odpowiedz