Inne

Jesteś lekarzem? Prowadzisz gabinet? więcej »

Chlamydia

Chlamydia (chlamydioza)- bakteryjna choroba weneryczna, najczęściej dotyka młode osoby (do 30 roku życia). Dolegliwość szybko się rozprzestrzenia. Komplikacje mogą doprowadzić do poważnych konsekwencji, nawet do śmierci chorego. Dlatego istotne jest wczesne wykrycie i leczenie przypadłości.

Przejdź do opisu choroby »

Dyspareunia

Dyspareunia to dysfunkcja seksualna, która objawia się odczuwaniem bólu podczas stosunku. Występuje u kobiet i u mężczyzn, ale jej przyczyny są różne u każdej z płci.

Przejdź do opisu choroby »

Rzęsistkowica

Rzęsistkowica to choroba pasożytnicza przenoszona poprzez kontakt płciowy (także analny i oralny) z osobą zarażoną. Za dolegliwość, która według badań dotyka około 170 milionów ludzi na świecie, odpowiada rzęsistek pochwowy. Dzięki odpowiedniej budowie jest bardzo ruchliwy i z łatwością może dostać się do narządów rodnych kobiety. Ponadto jest zdolny przetrwać wiele godzin poza ludzkim ciałem.

Przejdź do opisu choroby »

Rzeżączka

Rzeżączka (tryper)- choroba zakaźna, przenoszona drogą płciową, wywołana przez dwoinkę rzeżączki (gonokoki). Zarazić można się od chorego człowieka lub przedmiotów do higieny, których używał zarażony.

Przejdź do opisu choroby »

Zaburzenie erekcji

Zaburzenie erekcji (impotencja, ED)- schorzenie, które dotyka coraz młodszych mężczyzn (nawet między 40. a 50. rokiem życia) i polega na braku erekcji lub wytrysku mimo podniecenia.

Przejdź do opisu choroby »