Inne

Jesteś lekarzem? Prowadzisz gabinet? więcej »

Co jeść, żeby mieć piękny uśmiech?

Szczotkujemy zęby po każdym posiłku, dbamy o higienę jamy ustnej i regularnie chodzimy do stomatologa. Jednak nasze zęby nadal się psują. Co robimy źle? Co możemy zrobić, aby poprawić stan naszego uzębienia i cieszyć się pięknym, zdrowym uśmiechem?

Tagi: próchnica, higiena jamy ustnej, dieta, choroby zębów Kategoria: Stomatologia i protetyka Przejdź do artykułu »

Nadwrażliwość zębów

Odczuwasz nagły ból zębów po zjedzeniu czegoś zimnego lub gorącego? To nie tylko nieprzyjemna przypadłość – to schorzenie nazywane nadwrażliwością zębów, która może doprowadzić do ich zniszczenia. Cierpi na nią co 3 Polak, jednak tylko połowa z nas próbuje z nią walczyć, a istnieją skuteczne środki do radzenia sobie z tym problemem.

Kategoria: Stomatologia i protetyka Przejdź do artykułu »

Ekstrakcja zębów mądrości – zalecenia po usunięciu zęba

Zęby mądrości (ósme w kolejności) usuwa się z rozmaitych powodów. W związku z tym, że ósemki pojawiają się w jamie ustnej jako ostatnie, często najzwyczajniej w świecie nie ma dla nich miejsca w łuku zębowym. To z kolei powoduje, że stłaczają one inne zęby. Są najdalej położonymi zębami, co znacznie utrudnia ich dokładne szczotkowanie.

Tagi: ekstrakcja, wyrywanie zębów, ósemki, zęby mądrości Kategoria: Stomatologia i protetyka Przejdź do artykułu »

Implantologia stomatologiczna

Zdrowy i ładny uśmiech uważany jest za oznakę sukcesu i atrakcyjności. Pomimo tak dużego postępu medycyny ludzie dalej borykają się z chorobami zębów, które prowadzą do utraty zębów. Naprzeciw temu problemowi wychodzi stomatologia implantologiczna, dzięki której możemy ukryć brak uzębienia.

Kategoria: Stomatologia i protetyka Przejdź do artykułu »