Inne

Jesteś lekarzem? Prowadzisz gabinet? więcej »

Cała prawda o haluksach

Haluksy to schorzenie, które tak naprawdę nazywa się paluchami koślawymi. Wiele osób cierpi na taki problem. Narasta również bardzo wiele obiegowych informacji i niesprawdzonych doniesień na ich temat. Czy to prawda, że odrastają? Czy operacja jest aż tak bolesna jak się mówi? Jak długo dochodzi się po niej do zdrowia?

Tagi: haluks, paluch koślawy Kategoria: Ortopedia Przejdź do artykułu »

Praca przy komputerze nie musi być udręką

W dzisiejszych czasach, gdzie większość firm jest zinformatyzowana, praca przy komputerze bywa koniecznością. Niestety, nasz organizm nie jest przyzwyczajony do wielogodzinnego siedzenia przed ekranem monitora. Świadczy o tym fakt, że 53% ludzi pracujących za biurkiem cierpi na bóle pleców oraz karku. Znając pewne zasady możemy ograniczyć negatywne skutki pracy przy komputerze. Warto je stosować, by nie doprowadzić do wielu zdrowotnych komplikacji, które skutecznie mogą utrudnić nam życie.

Tagi: skolioza, otyłość, ból mięśni, ból stawów, osteoporoza Kategoria: Ortopedia Przejdź do artykułu »

Ganglion – jak się go pozbyć?

Ganglion lub inaczej torbiel galaretowata jest łącznotkankową jamą wypełnioną galaretowatą substancją lub płynem. Najczęściej występuje w okolicach nadgarstka, a rzadziej w pobliżu stawu skokowego lub kolanowego. Możemy ją rozpoznać widząc pod skórą „kulkę,” która pod naciskiem może się przemieszczać w okolicy występowania.

Tagi: ganglion, torbiel Kategoria: Ortopedia Przejdź do artykułu »

Szpilki – uwielbiane i jednocześnie znienawidzone przez kobiety buty

Niemal każda kobieta uwielbia szpilki – wysmuklają sylwetkę, wizualnie wydłużają nogę i poprawiają samoocenę. Niestety to tylko jedna strona medalu. Rzadko wspomina się o niekorzystnym wpływie szpilek na stopy kobiet.

Kategoria: Ortopedia Przejdź do artykułu »

RSI - zespół urazów powstałych wskutek systematycznego obciążania mięśni i ścięgien

RSI (Repetitive Strain Injury) to zespół urazów powstałych wskutek systematycznego obciążania mięśni i ścięgien. Schorzenia pojawiają się, gdy często wykonujemy te same czynności.

Kategoria: Ortopedia Przejdź do artykułu »