Inne
Sposoby na wrażliwą cerę zimą
Skóra zimą jest szczególnie narażona na negatywne działanie warunków atmosferycznych – zwłaszcza niskich temperatur. Wraz z ich spadkiem naskórek jest coraz słabiej natłuszczany.
Kategoria: Dermatologia i medycyna estetyczna Przejdź do artykułu »Wypadanie włosów u mężczyzn
Łysienie u mężczyzn często postrzegane jest jako naturalny proces i coś, od czego nie można uciec. Odpowiadają za to geny i hormony, głównie testosteron.
Kategoria: Dermatologia i medycyna estetyczna Przejdź do artykułu »Tatuaż - bezpieczny czy nie?
Coraz częściej na ulicy spotkać możemy ludzi z tatuażami. Jedni je kochają, innych obrzydzają. Faktem jednak jest, że mamy do czynienia z bumem na tatuaż. Czy sztuka tatuowania jest bezpieczna? Na co zwrócić uwagę robiąc sobie tatuaż?
Kategoria: Dermatologia i medycyna estetyczna Przejdź do artykułu »Grzybica – podstępny wróg
Grzybica to choroba zakaźna, wywoływana przez grzyby, których liczbę oszacowano na ok. 200 gatunków. Szacuje się, że zmaga się z nimi co piąty mieszkaniec Polski. Mogą atakować różne części ciała od paznokci i stóp, po narządy wewnętrzne. Najczęściej występującym (ok. 80% przypadków) jest drożdżak Candida albicans, który zagnieżdża się w jelitach, układzie rodnym, przełyku i gardle. Grzyb ten produkuje ok. 80 różnych toksyn, które powodują zmiany w naszym organizmie. Na pozór niepozorne objawy, jak: zmęczenie, alergie pokarmowe, choroby przewodu pokarmowego, to skutek aktywności tego patogenu.
Kategoria: Dermatologia i medycyna estetyczna Przejdź do artykułu »Jak pielęgnować skórę atopową?
Atopowe zapalenie skóry jest schorzeniem, które rozpoznaje się u około 10 % populacji. Wiąże się ono często z dość uporczywymi trudnościami w życiu codziennym, a osoby cierpiące na AZS zmuszone są do licznych ograniczeń.
Kategoria: Dermatologia i medycyna estetyczna Przejdź do artykułu »Co wpływa na naszą skórę?
Promienna i wolna od zaskórników skóra to oznaka zdrowego organizmu. Nawet najlepsze kosmetyki nie są w stanie zadbać o skórę tak, jak czyni to np. zdrowa dieta.
Kategoria: Dermatologia i medycyna estetyczna Przejdź do artykułu »Nadpotliwość
Mało kto zdaje sobie sprawę, że każdego dnia nasze ciało produkuje około 1 litra potu. Dużo, prawda? Jednak osoby cierpiące na hiperhydrozę, czyli nadpotliwość wydalają go, aż 10-krotnie więcej. Bardzo często dolegliwość ta kojarzona jest brakiem higieny, a może stanowić zwiastun groźnych i niebezpiecznych chorób. Skąd zatem bierze się nadpotliwość?
Kategoria: Dermatologia i medycyna estetyczna Przejdź do artykułu »Botox – skuteczne narzędzie do walki z nadpotliwością
Nadpotliwość to schorzenie, które należy do grupy wstydliwych przypadłości. Jest przyczyną naszego dyskomfortu i złego samopoczucia. Gdy nie wystarczają już apteczne preparaty – warto sięgnąć po zdecydowane środki. O czym mowa? Przedstawiamy botox – pogromcę potu.
Kategoria: Dermatologia i medycyna estetyczna Przejdź do artykułu »Kwas hialuronowy - zastosowanie
Na językach wszystkich kosmetologów i dermatologów estetycznych. Cieszy się zasłużoną popularnością od lat. Na twarzy czyni cuda. Jakie? O tym już poniżej.
Kategoria: Dermatologia i medycyna estetyczna Przejdź do artykułu »Kwasy AHA, czyli alfa-hydroksykwasy
Coraz częściej słyszy się nie tylko o profesjonalnych zabiegach kosmetycznych z użyciem tych kwasów, ale i o domowej, na własną rękę, pielęgnacji z kwasami AHA. Czy w niekosmetycznych warunkach jest to bezpieczne?
Kategoria: Dermatologia i medycyna estetyczna Przejdź do artykułu »Ochrona skóry latem
Lato jest najgorszym okresem dla naszej skóry. Pomijając skwar lejący się z nieba, który powoduje szybszą utratę wody z całego organizmu, najniebezpieczniejsze dla naszej cery są promienie słoneczne. Przyczyniają się do szybszego starzenia się skóry oraz mogą powodować nowotwór. Ponadto skóra przestaje być jędrna, pojawiają się częściej zmarszczki, a pękające naczynia krwionośne powodują tzw. pajączki. Jak zatem skutecznie bronić się przed szkodliwym promieniowaniem UV?
Kategoria: Dermatologia i medycyna estetyczna Przejdź do artykułu »Zanokcica
Nawet niewielkie uszkodzenie paznokcia, podczas sprzątania czy robienia manikiuru mogą być przyczyną problemów. Pierwszymi objawi są ból, zaczerwienienie oraz ropna wydzielina przy paznokciu świadczyć może o zanokcicy – choroby spowodowanej gronkowcem lub bakteriami gram ujemnymi.
Kategoria: Dermatologia i medycyna estetyczna Przejdź do artykułu »Porfirie to nietylko nadwrażliwość na światło
Nadwrażliwość na światło to choroba dziedziczna, która nie jest uleczalna, ale dzięki nowoczesnej medycynie możliwe jest złagodzenie jej skutków. Porfirie to grupa chorób stanowiących 7 rodzajów, które występują u osób z zaburzeniami działań enzymów w szlaku porifyn.
Kategoria: Dermatologia i medycyna estetyczna Przejdź do artykułu »Trądzik różowaty
Trądzik różowaty objawia się: krostami oraz zaczerwienieniem. Nie znane są do końca przyczyny powstawania schorzenia, jednak, że wywołują go zaburzenia hormonalne. Większe prawdopodobieństwo wystąpienia trądziku różowatego mają też osoby, u których w rodzinie wystąpiła już ta przypadłość. Bardziej narażone są również kobiety o jasnej karnacji i skórze naczynkowej.
Kategoria: Dermatologia i medycyna estetyczna Przejdź do artykułu »