Inne

Jesteś lekarzem? Prowadzisz gabinet? więcej »
Kryteria wyszukiwania:
Szukana fraza: alergia
Liczba elementów spełniających kryteria: 8

Alergia czy zwykłe przeziębienie?

Zwykle rozpoczyna się od kataru. Potem dołączają inne objawy takie jak zaczerwienione oczy, kaszel, osłabienie czy podwyższona temperatura. Przeziębienie czy alergia? Katar sienny czy infekcja? Są to pytania, na które bez przeprowadzenia drobiazgowych badań, odpowiedzi nie znają niejednokrotnie nawet lekarze.

Tagi: alergia, przeziębienie Kategoria: Alergologia Przejdź do artykułu »

Alergia na owady

Lato – okres lenistwa, spacerów i wyjazdów. Niestety właśnie wtedy przypada okres największej aktywności owadów. Dla większości z nas użądlenie pszczoły czy osy jest bolesne i nie są groźne dla zdrowie, jednak są osoby dla których użądlenie może okazać się śmiertelne. Mowa tu o alergikach, którzy powinni latem zachować szczególną ostrożność.

Kategoria: Alergologia Przejdź do artykułu »

Glistnica (łac. Ascariosis)

Choroba polegająca na obecności w przewodzie pokarmowym człowieka glisty ludzkiej (łac. Ascaris lumbricoides hominis), powodującej dolegliwości pochodzące z układu pokarmowego.

Przejdź do opisu choroby »

Potówki – częsta dolegliwość wieku niemowlęcego

Niemal każdy rodzic miał do czynienia z potówką u swojego dziecka. Nic dziwnego skoro to bardzo często dolegliwość wieku niemowlęcego. Jak uchronić malucha przed potówkami? I co najważniejsze co robić, by do nich nie doprowadzić.

Kategoria: Zdrowie dziecka Przejdź do artykułu »

Szczepić się czy nie?

W mediach bardzo popularny ostatnimi czasy stał się temat szczepień, który wprowadził dezinformację, gdyż pojawiają się sprzeczne zdania w tej kwestii. Społeczeństwo nie ma zatem jasnego sygnału i odpowiedzi na nurtujące ich pytanie – szczepić się czy jednak nie.

Tagi: WZW A, rotawirusy, astma, atopowe zapalenie skóry, alergia, pneumokoki Kategoria: Medycyna rodzinna Przejdź do artykułu »

Tatuaż - bezpieczny czy nie?

Coraz częściej na ulicy spotkać możemy ludzi z tatuażami. Jedni je kochają, innych obrzydzają. Faktem jednak jest, że mamy do czynienia z bumem na tatuaż. Czy sztuka tatuowania jest bezpieczna? Na co zwrócić uwagę robiąc sobie tatuaż?

Tagi: alergie skórne, HIV, HCV, HBV Kategoria: Dermatologia i medycyna estetyczna Przejdź do artykułu »

Yerba mate – paragwajskie dobrodziejstwo

Napój yerba mate stał się popularny w Europie za sprawą jezuickich misjonarzy, którzy w XVII wieku sprowadzili susz jako alternatywę dla azjatyckich herbat. Zauważyli oni, że napar rozjaśnia umysł, orzeźwia, pobudza i łagodzi głód. Yerba mate przygotowuje się z suszonych liści i łodyg ostrokrzewu paragwajskiego. Nazwa napoju pochodzi od słów herba (z jęz. łacińskiego - herbata) oraz mati, co w języku keczua oznacza tykwę, czyli naczynie, w których parzy się ziele.

Tagi: witaminy, minerały, alergia, cholesterol, odchudzanie, cukrzyca Kategoria: Medycyna naturalna Przejdź do artykułu »

Zaparcia

20% Europejczyków cierpi na to zburzenie układu pokarmowego i stosuje wszelkiego rodzaju środki przeczyszczające. W Polsce zaparcia doskwierają co drugiej kobiecie oraz co czwartemu mężczyźnie. Kobiety częściej cierpią na zaparcie z powodu dłuższego o 30% czasu trawienia. O zaparciach niewiele się mówi, uważając, że to temat wstydliwy.

Kategoria: Gastroenterologia i proktologia Przejdź do artykułu »