Aktualności

18-08-2014

Zaburzenie erekcji

Przyczyny dolegliwości mogą być różne- psychiczne lub somatyczne. Kiedy mężczyzna ma problemy z układem krwionośnym, istnieje duże prawdopodobieństwo, że życie seksualne nie będzie satysfakcjonujące. Aby doszło do wzwodu, penis musi przepompować wiele krwi, a niedrożne naczynia krwionośne mu to uniemożliwiają.

Zbyt mała ilość testosteronu (m.in. wywołana andropauzą), a zbyt duża prolaktyny powoduje spadek popędu płciowego. Wszelkie zaburzenia hormonalne należy konsultować z endokrynologiem.

Uszkodzone, na skutek niektórych chorób, nerwy erekcyjne także są przyczyną zaburzeń wzwodu. Dolegliwości te to np. cukrzyca, urazy rdzenia kręgowego, stwardnienie rozsiane. Zdarza się, że po operacji prostaty mogą wystąpić problemy z erekcją, ale zwykle kłopot ten mija samoczynnie.

Niektóre lekarstwa mogą wpływać niekorzystnie na zdolność osiągnięcia i utrzymania wzwodu. Należą do nich medykamenty przeciw nadciśnieniu, uspokajające, przeciwdepresyjne i moczopędne. Coraz więcej młodych mężczyzn sięga po różne specyfiki i używki (papierosy, alkohol, narkotyki i inne), nie mając świadomości, do jakich skutków prowadzą.

Z zaburzeniami erekcji mogą mieć do czynienia panowie, którzy źle się odżywiają (dieta bogata w tłuszcze zwierzęce), nie uprawiają sportu, a ich życiu często towarzyszy stres.

Płeć męska najczęściej upatruje przyczyn swoich niedyspozycji w blokadach psychicznych (badania pokazują, że zaledwie 20% jest ich powodem). Obawa przed kompromitacją, lęki i niepewność występują zwykle u rozpoczynających życie seksualne mężczyzn.

Skontaktuj się nami
09-04-2014

Rozpoznaj chorobę już po pierwszych symptomach

Boli Cię gardło, stawy, masz bóle głowy? Wydaje Ci się, że to objawy, które nie świadczą o niczym niepokojącym?
W wielu przypadkach faktycznie tak jest, jednak i takie, niewiele znaczące symptomy mogą być pierwszymi zwiastunami poważniejszych problemów zdrowotnych. Dlatego warto skorzystać z naszej bazy symptomów, która jako jedyna jest powiązana z listą chorób, które mogą powodować.
Rzućcie na nią okiem w naszej bazie wiedzy, a docenicie jak cenne źródło wiedzy stanowi!

Pozdrawiamy życząc dużo zdrowia!

Zespół medmemo.pl

Skontaktuj się nami
03-03-2014

Uprawiasz sport? Zdarzyła Ci się kontuzja? Przeczytaj nowy artykuł!

Jedną z częściej występujących jest zerwanie więzadła krzyżowego. Dowiedz się czym jest, jak do niego nie dopuścić i jak sobie radzić jeśli niestety problem wystąpi. Przeczytaj najnowszy artykuł w naszej bazie wiedzy!
http://medmemo.pl/baza-wiedzy/artykul/zerwanie-wiezadla-krzyzowego-przedniego,93

Zespół medmemo.pl

Skontaktuj się nami
15-01-2014

Ekspert medmemo.pl wypowiada się w internetowym wydaniu Dziennika

Na ten temat na kobieta.dziennik.pl wypowiada się ekspert serwisu medmemo.pl!
Artykuł na ten niezwykle ciekawy i jednocześnie aktualny temat znajdziecie pod adresem http://kobieta.dziennik.pl/dziecko/artykuly/434326,niegrzeczne-dzieci-nadpobudliwe-dzieci.html.

Pozdrawiamy i życzymy miłego czytania!

Zespół medmemo.pl

Skontaktuj się nami
17-12-2013

Zbliża się Nowy Rok? Czas na nowy serwis!

Szukacie fryzjera, kosmetyczki lub manicurzystki? Chcecie umówić się do masażysty albo zafundować sobie wizytę w SPA? Od dziś zrobicie to nie wychodząc z domu, za pomocą paru kliknięć!

Wejdźcie na urodamemo.pl i przekonajcie się sami jak internetowe rezerwacje świetnie sprawdzają się również w branży uroda.
Mamy nadzieję, że spodoba się Wam tak bardzo, jak na medmemo.pl.

Pozdrawiamy!

Zespół medmemo.pl

Skontaktuj się nami
04-11-2013

Nowe możliwości specjalnie dla naszych Użytkowników

Wejdźcie na swoje konto i sprawdźcie jak łatwo możecie skonfigurować indywidualne przypomnienia o badaniach i wizytach cyklicznych, które uruchomiliśmy niedawno.
Nasz system sam przypomni Wam kiedy powinniście zgłosić się na kolejną cytologię lub inną wizytę kontrolną.

Spróbujcie już dziś i nigdy nie martwcie się, że zapomnicie o regularnych badaniach!

Życzymy dużo zdrowia!

Zespół medmemo.pl

Skontaktuj się nami
14-10-2013

Nasi specjaliści szkolą dolnośląskich lekarzy

Dotyczyły one tego, na czym znamy się najlepiej czyli bezpieczeństwa danych pacjentów w Internecie, jak również etycznego i zgodnego z prawem marketingu placówek medycznych.
Jesteśmy dumni, że mogliśmy podzielić się naszą wiedzą z dolnośląskimi lekarzami i mamy nadzieję, że informacje przekazane w trakcie szkoleń przydadzą się w codziennej pracy wielu placówek.

Pozdrawiamy!

Zespół medmemo.pl

Skontaktuj się nami
19-09-2013

Medmemo.pl tym razem w prasie drukowanej!

Jeśli chcecie dowiedzieć się dlaczego placówki medyczne już dziś powinny zacząć wdrażać systemy informatyczne i co trzeba zrobić, żeby sprawnie się nimi posługiwać – zajrzyjcie na stronę 57 najnowszego numeru Praktyki Lekarskiej!

Pozdrawiamy i życzymy przyjemnej lektury!

Zespół medmemo.pl

Skontaktuj się nami
31-07-2013

Lekarze w Internecie, czyli piszą o nas!

Przeczytajcie sami – cały artykuł dostępny jest na http://www.mojacukrzyca.org/?a=text&id=3073
Wejdźcie i dajcie znać w komentarzach jak sądzicie – czy systemy takie jak Zintegrowany Informator Pacjenta to zagrożenie naszej prywatności?

Życzymy dużo zdrowia!

Zespół medmemo.pl

Skontaktuj się nami
02-07-2013

Startuje blog zdrowiejzmemo.pl

To także blog zdrowiejzmemo.pl, gdzie możecie śledzić przygody Basi, Zbigniewa i Julki Memo, którzy na co dzień zmagają się z problemami zdrowotnymi, jakie trapią prawie wszystkie rodziny.
Mamy nadzieję, że będziecie ich częstymi gośćmi, a ich sposoby na zdrowe życie przydadzą się także Wam!

Wejdźcie na zdrowiejzmemo.pl i poczytajcie jakie ciekawostki przygotowała dla Was Basia Memo.

Miłej lektury!

Zespół medmemo.pl

Skontaktuj się nami
11-06-2013

Nowa porcja artykułów w bazie wiedzy

Poruszamy najbardziej aktualne tematy, prosto i krótko wyjaśniamy jak radzić sobie z chorobami, a także popularnymi dolegliwościami.
Wszystko pisane przez naszych specjalistów, z myślą o Was – Użytkownikach medmemo.pl.
Macie problem z bezsennością, cierpicie na bóle kręgosłupa, a może walczycie z haluksami? Zajrzyjcie do naszej bazy wiedzy i sprawdźcie nasze porady!

Życzymy dużo zdrowia!

Zespół medmemo.pl

Skontaktuj się nami
25-03-2013

Nareszcie ruszamy!

Jest nam niezmiernie miło, że możemy przedstawić Wam nasz pomysł, który po miesiącach przygotowań zaczyna służyć zarówno pacjentom, jak i gabinetom, które już od dziś będą mogły dotrzeć i pomóc dużo szerszemu gronu chorych.

Wprowadzamy niezliczoną ilość nowych, innowacyjnych rozwiązań, które sprawią, że zarządzanie gabinetami lekarskimi będzie dużo łatwiejsze, tańsze i sprawniejsze. Lekarze będą zaskoczeni jak medmemo.pl podniesie jakość funkcjonowania ich recepcji, a pacjenci zachwyceni szybkością i efektywnością obsługi!

Każdy, od czasu do czasu szuka pomocy lekarskiej. Nie ma chyba osoby, której nie zdarzyłoby się nagle zachorować i szybko potrzebować wizyty u świetnego specjalisty.
Do tej pory wyszukiwanie wolnych terminów w różnych gabinetach, w jednej okolicy, było praktycznie niewykonalne. Teraz medmemo.pl daje możliwość znalezienia najbliższej wolnej wizyty za pomocą tylko kilku kliknięć!

Witamy w serwisie medmemo.pl – pierwszym miejscu w polskim internecie zaprojektowanym tak, by sprostać najwyższym wymaganiom lekarzy i pacjentów.

Zapraszamy do oszczędzania czasu i pieniędzy korzystając z naszych rozwiązań!
Życzymy dużo zdrowia!

Zespół medmemo.pl

Skontaktuj się nami